Dnes je pondelok, 24.január 2022, meniny má: Timotej
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Agatha Christie vo vrcholnej forme

január 26, 2015 - 08:21
Mačka medzi holubmi má u mnohých fanúšikov Agathy Christie výnimočné miesto v ich knižnici. Takmer okamžite vás príbeh vtiahne do deja a ešte sa nestačíte ani poriadne zorientovať a už Hercule Poirot objasňuje záhadu. Čítavý a nezvyčajný príbeh z nevšedného prostredia.
Foto: 

Tesne pred vypuknutím prevratu v štáte Ramat na Blízkom východe princ Ali Júsuf zverí svojmu pilotovi a blízkemu priateľovi Bobovi Rawlinsonovi rodinné drahokamy v hodnote takmer milión libier v nádeji, že sa mu podarí zariadiť ich prevoz do Anglicka.
Bob sa o to postará, no skôr než vzácny balíček dorazí na miesto určenia, obaja muži sú mŕtvi – zahynú pri leteckom nešťastí.

Čoskoro dôjde na prestížnej dievčenskej škole Meadowbank k záhadnej vražde neobľúbenej učiteľky telesnej výchovy. A keď vzápätí vrah udrie znovu, vystrašená študentka Julia Upjohnová požiada o pomoc Hercula Poirota. Odhalila totiž čosi znepokojujúce a obáva sa, že bez jeho pomoci príde o život.
Slávny belgický detektív sa tak ocitne pred úlohou vyriešiť jeden z najťažších prípadov svojej dlhej a mimoriadne úspešnej kariéry. Prípad Mačka medzi holubmi.

„Čítať to najlepšie od Agathy Christie je ako sledovať bezchybnú prácu jemného mechanika, a v Mačke medzi holubmi sa nám autorka predstavila vo vrcholnej forme,“ napísal prestížny The New York Times o knihe legendárnej spisovateľky.  Celkovo napísala 66 románov a 14 poviedkových súborov, stvorila Hercula Poirota a slečnu Marplovú, a každá jej kniha je malým čitateľským sviatkom.

Zdroj a foto: IKAR

- - Inzercia - -