Dnes je pondelok, 23.máj 2022, meniny má: Želmíra
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Slovenka Zdravie rodiny: Popoludnie o zdraví

apríl 01, 2016 - 00:16
Každý, kto sa chcel dozvedieť niečo nové o svojom zdraví, zoznámiť sa so špičkovými odborníkmi, porozprávať sa s nimi o motivácii, cvičení i zdravých receptoch, bol popoludní 31. marca v nákupnom centre Eurovea na podujatí, ktoré pripravil mesačník Slovenka Zdravie rodiny. Bohatým programom sprevádzal hostí známy moderátor Richard Vrablec, www. zabavac.sk.
Foto: 
Ivan Medveď

Na pódiu pani Ing. Mária Reháková, riaditeľka vydavateľstva STAR production spolu s pani Renatou Kliskou, majiteľkou značky La Rena, na úvod predstavili úžasný charitatívny projekt mesačníka Slovenky Zdravie rodiny - Nadáciu Zlatá rybka, ktorá sa rozhodla plniť priania chorým detičkám na II. Detskej klinike na Kramároch v Bratislave.

Aj o tom ako reprezentuje Slovenku Zdravie rodiny na maratónoch, prišiel porozprávať Branislav Lányi. Poradil, ako možno začať behať, ako si nastaviť správne kondíciu a kde hľadať motiváciu.
Ďalší vzácny hosť MUDr. Alžbeta Béderová, CSc., vedúca Oddelenia epidemiológie výživy v Regionálnom úrade verejného zdravotníctva v Bratislave vysvetlila, prečo je obezita taká zákerná a ako ňou možno bojovať, aby sme žili zdravšie, a teda aj plnohodnotnejšie.
O svojom zdravom životnom štýle, o tom, prečo sa venuje takmer celý svoj život športu, prišiel porozprávať aj Fredy Ayisi.
Pani Mgr. Denisa Nikolová, koučka, ktorá pomáha ľuďom hľadať cestu k sebe samotným priniesla niekoľko praktických tipov, ako žiť v tomto vystresovanom období zdravšie a ako si vyčistiť hlavu.
Moderátora Diana Hágerová názorne predviedla niekoľko cvikov z jogy, ktorej sa intenzívne posledné roky venuje vo svojich kurzoch v centre Prakriti.
V bohatom programe nechýbali ani špeciality z trendovej kuchyne hotela Altes Kloster a chutné i netradičné pomazánky od Anety a Janice. Každý, kto sa pristavil, si mohol dať otestovať kvalitu pleti a porozprávať sa s Barborou Karacsony, odborníčkou zo súkromnej kliniky dermatológie a estetickej medicíny Dermarevolty, o tom, ako sa o pokožku lepšie starať. V sprievodnom programe si každý mohol ešte otestovať esenciálne oleje z doTerra na vlastnej koži. O olejoch s liečivými účinkami vie úplne všetko, čo potrebujete pani Jela Miklášová. Ako sa starajú o svoju pleť, aby vyzerali stále dobre, prezradili aj moderátorky Fashion TV Dominika Ducová a Jasmína Alagič.

Príjemným prekvapením celého programu Slovenka Zdravie rodiny bol pán Štefan Hrčka, riaditeľov Kúpeľov Brusno, ktorý priniesol a na mieste odovzdal šesť úžasných wellness pobytov. Pán Hrčka a kúpele Brusno sú najväčším sponzorom Slovenky Zdravie rodiny. Veľkorysé poukazy do krásnych kúpeľov si môže vychutnať každý mesiac ktokoľvek si kúpi Slovenku Zdravie rodiny a zapojí sa do súťaže. Ak ste teda nemohli byť v Eurovea a je vám ľúto, že ste nezažili ten adrenalín, kúpte si najnovšie číslo Mesačníka Slovenka Zdravie rodiny a vyhráte aj vy.

Záver tohto krásneho podujatia patril zasa nadácii mesačníka Slovenka Zdravie rodiny Zlatá rybka. Pani Reháková spolu s pani Kliskou odovzdali knižky a hodnotný peňažný dar MUDr. Anne Hlavatej, PhD., MPH, námestníčke riaditeľa Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou II. Detskej kliniky, aby sa chorým detičkám žilo aspoň o trochu ľahšie.

- - Inzercia - -