Dnes je pondelok, 24.január 2022, meniny má: Timotej
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Tenisová hrdinka Dominika Cibulková je už doma: Pozrite sa na ten ošiaľ!

november 01, 2016 - 17:07
Víťazka WTA Finals v Singapure 2016 a piata najlepšia tenistka sveta Dominika Cibulková je už na Slovensku, hneď po príchode z letiska absolvovala v bratislavskom hoteli stretnutie s novinármi aj autogramiádu.
Foto: 
SITA

"Po tom úspechu som hneď vedela, že musíme ísť čo najskôr domov," povedala na tlačovej konferencii 27-ročná Bratislavčanka. Cibulková si zo Singapuru priniesla aj cennú trofej. "Nemohla som sem prísť s prázdnymi rukami, pohár sme chceli ukázať fanúšikom aj mojim najbližším. Organizátori nám ponúkli repliku, výroba by trvala 2 týždne. To sme, samozrejme, odmietli a vzali sme si so sebou na Slovensko originál. Zajtra alebo pozajtra ho musíme vrátiť," uviedla.

img_7153.jpg

Foto: 
SITA

Obdobie od nedeľňajšieho víťazstva vo finále dvojhry s Angelique Kerberovou bolo pre Cibulkovú hektické, stihla iba drobnú oslavu a prípitok s realizačným tímom na hoteli. "Včera som sa fotila s trofejou, to bol super zážitok. Vždy som si tajne predstavovala, čo by som si asi na také fotenie mohla obliecť." Skutočný rozmer svojho úspechu si zatiaľ stále neuvedomuje, potrvá to podľa nej ešte niekoľko dní. "V prvej chvíli to bolo ako keby som všetky pozitívne emócie nechala na kurte, iba som odpovedala na otázky novinárov a prijímala gratulácie." 

img_7312.jpg

Foto: 
SITA

Program na najbližšie obdobie tenistka nemá premyslený, najskôr si chce oddýchnuť. "Ešte som sa nestihla odmeniť žiadnym nákupom ani ničím podobným, toto mi ešte ani nenapadlo, keďže mám veľa iných povinností. Rada by som šla do kúpeľov a svojmu telu tým niečo vrátila naspäť. Neskôr sa začne tréning v Tatrách a potom sa pôjdeme ako vždy pripravovať do Ameriky," prezradila. 

img_7187.jpg

Foto: 
SITA


Cibulková sa nedeľňajším triumfom posunula na piate miesto renkingu, osobné maximum si zlepšila o 3 priečky. Vynikajúca forma je podľa jej trénera Mateja Liptáka plodom úprimnej snahy a fungujúcej chémie v tíme.

img_6879.jpg

Foto: 
SITA

"Urobili sme malé zmeny, ktoré priniesli veľké výsledky. Toto môžeme prekonať asi už iba víťazstvom na Grand Slame. Je to v našich silách," myslí si Lipták. Spolu s jeho zverenkyňou sa zhodli na tom, že s dostatočným úsilím môžu dosiahnuť ešte väčšie úspechy. "Takéto víťazstvá určite dodávajú sebavedomie. Aj moje myslenie sa zmenilo tak, že pre seba v rebríčku nevidím nijaký limit," povedala Cibulková

img_7355.jpg

Foto: 
SITA

Motivácia do ďalšej sezóny tenistke nechýba, uvedomuje si však, že so stúpajúcou športovou prestížou sa na zápasy s ňou budú jej súperky pripravovať ešte intenzívnejšie: "O to väčšia výzva to bude. Veľmi chcem pokračovať v nastolenom režime, naučila som sa pracovať s tlakom. Keď sa ho človek naučí držať na tej správnej hranici, pomáha mu hrať lepšie."

img_7423.jpg

Foto: 
SITA
 text SITA

- - Inzercia - -