Dnes je utorok, 30.november 2021, meniny má: Ondrej, Andrej
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Podľa primátora je čo oslavovať

január 02, 2017 - 09:00
Novým predsavzatím bratislavského primátora do Nového roka je najmä investovanie peňazí do infraštruktúry
Foto: 

V hlavnom meste vítalo Nový rok 2017 niekoľko tisíc Bratislavčanov i návštevníkov zo zahraničia. Na Námestí Ľudovíta Štúra, kde o polnoci odpálili novoročný ohňostroj, primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal rok 2017 privítal slovami, že obyvatelia mesta majú čo oslavovať. “Máme za sebou ťažký rok, ale úspešný, podarilo sa nám v Bratislave viacero projektov. Do Nového roka 2017 by som sa obyvateľom Bratislavy chcel poďakovať za podporu, dôveru a spoluprácu v roku 2016, ktorú som cítil po celý rok a opieral som sa o ňu.“ Zároveň dodal, že v rovnakej miere to bude hlavné mesto potrebovať aj v roku 2017. Novým predsavzatím bratislavského primátora do Nového roka je budúce financovanie hlavného mesta a najmä investovanie peňazí do infraštruktúry a rekonštrukcie miestnych komunikácií.
Silvestrovské oslavy v hlavnom meste sa prebiehali na Hviezdoslavovom námestí v bratislavskom Starom Meste. Novinkou bola aj svetelná časomiera na Námestí Ľudovíta Štúra, ktorá odrátavala záverečné sekundy starého roka.
Na hlavnom pódiu na Hviezdoslavovom námestí sa o zábavu postarali hudba i moderátor, vystúpili i Cigánski diabli, diskotéka pod holým nebom bude do rána. Počas silvestrovskej noci boli návštevníkom k dispozícii stánky s občerstvením. Fungovalo aj klzisko, na ktorom sa dalo korčuľovať do 01:00 Nového roka.

- - Inzercia - -