Dnes je pondelok, 24.január 2022, meniny má: Timotej
Čas čítania
5 minutes
Zatiaľ prečítané

Neviete, kam na Silvestra? Takýto program si pre vás pripravili naše krajské mestá!

december 29, 2018 - 15:00
Ak patríte k ľuďom, ktorí sa rozhodli stráviť posledné minúty starého roka, a začiatok nového, na námestí v jednom zo slovenských krajských miest, zbystrite pozornosť. Nasledujúce informácie sa vám určite zídu.
Foto: 
Shutterstock

Trnava

Mesto Trnava tento rok väčšie oslavy Silvestra na námestí neorganizuje. S výnimkou dvoch ohňostrojov sa žiadny verejný program pre obyvateľov Trnavy nechystá. Mesto Trnava pripravuje menší ohňostroj, určený pre rodiny s malými deťmi, už o 18:00. Nasledovať bude ohňostrojom z Divadelnej ulice krátko po polnoci. Práve ohňostroj na námestí je v Trnave dlhoročnou silvestrovskou tradíciou. Niet pochýb, že pre Trnavčanov bude tou správnou bodkou za starým rokom a zároveň skvelým štartom do toho nového.

Svoje vlastné silvestrovské zábavy si usporadúvajú podaktoré reštaurácie v centre mesta a vôbec po prvý raz i Divadlo Jána Palárika. Mesto Trnava ale chystá tradičný novoročný koncert. Ten sa uskutoční 1. januára o 15:30 vo františkánskom Kostole sv. Jakuba. Účinkovať  bude Trnavský komorný orchester.

shutterstock_1134232187.jpg

Foto: 
Shutterstock

Banská Bystrica

Na oslavy vítania nového roka Banská Bystrica nezabudla ani tento rok. Práve naopak! Oslavy na námestí budú sprevádzať nielen silvestrovský večer, ale tiež podvečer 1. januára.

Silvestrovský program na Námestí SNP sa začne presne hodinu pred polnocou. Vystúpia tu kapely Nocadeň či Marlett. V prvej sekunde roka 2019 sa zároveň spustí polnočný ohňostroj. O niečo pestrejší bude program pri Novoročnom ohňostroji, ktorý je aj tentokrát naplánovaný na podvečer prvého dňa nového roka. Program štartuje už o 16.00, keď na Námestí SNP vystúpi formácia TROJF a od 16.30 husľové trio XPLOSION. Obyvateľom a návštevníkom mesta sa o 16.55 prihovorí primátor Ján Nosko. O piatej hodine popoludní vypukne novoročný pyromuzikálny ohňostroj. Ako vidíte, je sa na čo tešiť!

Mestská hromadná doprava bude v utorok 1. januára premávať počas celého dňa bezplatne. V čase novoročného ohňostroja, od 16.00 do 18.00 budú vybrané linky MHD kapacitne posilnené. V prípade mestskej hromadnej dopravy je potrebné počítať s obmedzeniami, keďže na Silvestra budú po 16-tej hodine premávať iba vybrané spoje, a to až do deviatej hodiny ráno na Nový rok.

bystrica.jpg

Foto: 
Shutterstock

Žilina

Obyvateľov miest a obcí v okrese Žilina poteší kultúra, zábava a samozrejme aj novoročný ohňostroj. No ten mesto zorganizuje až 1.1.2019. Tak ako uplynulý rok, aj tentokrát sa žilinská radnica rozhodla pre ohňostroj až na Nový rok. V prípade priaznivého počasia bude odpálený 1. januára 2019 o 18:00 zo strechy Mestského divadla. Je to i z dôvodu, aby si ohňostroj vychutnali ako deti, tak i tí, ktorí by nemohli prísť o polnoci na námestie. V ďalšom prehľade vám prinášame vianočný a silvestrovský program niekoľkých miest a obcí v okrese Žilina.

Horný Hričov

V Hornom Hričove sa v miest­nom osveto­vom stredis­ku uskutoční 31. decembra Batôžkový Silvester, na ktorý sú po­zvaní všetci občania. Po­traviny a alkohol je po­trebné priniesť so sebou. Počas silvestrovskej noci bude hrať DJ, zábavný program zavŕši novoročný ohňostroj.

Lietava

Obec Lieta­va organi­zuje, ako aj po iné roky, Silvestrovský beh. Ten sa uskutoč­ní 31. decembra so štartom o 10:00 pri miestnej základnej škole. Pre účastníkov behu bude pripravená silvestrov­ská kapustnica. Na silvestrov­ské posedenie v hradnej piv­nici pozýva aj Lietavský hrad, uskutoční sa na Silvestra od 11:00.

Ovčiarsko

Nový rok plá­nujú v obci privítať ohňostro­jom, ktorý odpália 1. ja­nuára 2019 v parku pred kultúrnym domom o 17:00. Súčasťou oslavy bude aj občerstvenie.

Strečno

Strečno bude aj ten­to rok po­kračovať v tradícii a v dňoch 25., 27. a 29. decembra si miestni ochotníci naštudu­jú divadelnú hru Mozoľovci v miestnom kultúrnom dome. Na Silvestra bude pre obča­nov pripravený ohňostroj a silvestrovský punč.

Varín

Silvester bude vo Varíne sprevádzať polnočný, zhru­ba 12-minútový ohňostroj na námestí, pripravený bude aj punč a varené víno. Na Troch kráľov vystúpi v kostole po sv. omši varín­sky detský súbor Makovič­ka s programom Trojkráľo­vé koledy.

Rajec

V Rajci oslávia posledný deň v roku, teda 31. decembra od 23:00 disko­tékou na ná­mestí. V utorok 1. januára 2019 sa zároveň uskutoční na námestí o 18:00 aj primátorský príhovor, prípitok a ohňostroj.

Rajecké Teplice

Podobne ako v Rajci, aj v Rajeckých Tepliciach bude oslava Silvestra 31. de­cembra na námestí. Jej súčasťou bude od 23:00 diskoté­ka a ohňostroj.

shutterstock_434339794.jpg

Foto: 
Shutterstock

Prešov

Prešovčania sa budú môcť zabávať na pešej zóne už od 22.00, a to spoločne s prešovskými kapelami Elevenhill, Satin Lead a Chiki Liki Tu-a. Tie vystúpia na pódiu pri Južnom parku.

Prvé sekundy Nového roka 2019 Prešovčania uvítajú za jedinečnej atmosféry veľkolepého ohňostroja. V rámci osláv nebude chýbať ani novoročná zdravica primátorky mesta. Po polnoci bude novoročná zábava s prešovskými kapelami pokračovať do približne 01.00 hod.

Mesto Prešov zverejnilo bližšie informácie týkajúce sa i dopravných obmedzení. Prešovská Hlavná ulica bude z 31. 12. na 1. 1. počas osláv vítania nového roka 2019 úplne uzavretá, a to pre autá aj MHD. Uzávierka Hlavnej ulice pre autá aj MHD bude od pondelka 31. 12. 22.00 do utorka 1. 1. v úseku od križovatky s Jarkovou ulicou po križovatku s ulicou Hurbanistov.

Premávka bude vedená po priľahlých komunikáciách - po ulici Duklianskej, Vajanského, Grešovej, Masarykovej, Levočskej, Remscheidskej, Okružnej a Štefánikovej. Počas uzavretia Hlavnej ulice bude MHD presmerovaná po náhradnej trase cez ulicu Levočskú, Remscheidskú, Okružnú, Štefánikovu a Masarykovu. Trolejbusová doprava bude nahradená autobusovou. Dopravný podnik mesta Prešov, a. s., zriadi dočasnú zastávku 'len na výstup' na ulici Remscheidskej približne 150 až 200 metrov za križovatkou s ulicou Levočskou.

Trenčín

Okolo polnoci na prelome Silvestra a Nového roka bude Trenčanov baviť kapela Elán Tribute. Hrať bude skladby, ktoré všetci poznajú a radi spievajú. Atmosféru pred ich koncertom bude od 22.00 zahrievať DJ Luky, hrať do tanca bude aj po koncerte do cca 01:30. Tento rok tu ale mestský ohňostroj nebude.

trencin.jpg

Foto: 
Shutterstock

Nitra

Silvestrovské oslavy na Svätoplukovom námestí sa budú v meste Nitra niesť tentokrát v retro duchu. Hviezdami programu tak budú napríklad DJ AQUA, DJ Ivan Kopáč a skupina Maduar. Nebude chýbať ani novoročný príhovor primátora Mareka Hattasa a silvestrovský ohňostroj. Program potrvá od 23. hodiny zhruba do 1.15 nadránom. Upriamený je na vekovú kategóriu od 25 rokov. Ľudia, ktorí sa prídu na námestie rozlúčiť so starým rokom a uvítať rok 2019, potešia i svoje chuťové bunky. Od 20. do 1. hodiny bude otvorených šesť stánkov vianočného mestečka s občerstvením.

Košice

Pre ľudí v Košiciach, ktorí sa rozhodli osláviť poslednú noc tohto roka v uliciach, pripravilo mesto rovnako pútavý program. Silvester 2018 určený pre deti odštartuje o 16. hodine v Historickej radnici, za prítomnosti obľúbených rozprávkových postavičiek. V pestrom programe s obľúbenou interaktívnou tvorivou dielňou sa deti môžu tešiť na kúzla, rozprávky, tanečníkov, spevákov a veľa iných prekvapení vrátane silvestrovského občerstvenia.

Silvester pre dospelých začne o 20. hodine na Hlavnej ulici. Súčasťou silvestrovského programu bude obľúbená kapela Peter Bič Project či fenomenálni Lucie & Wanastovi Vjecy Revival. Návštevníkom zahrá i ľudová hudba Stropkovani, DJ Pepo, predstavia sa tanečníci a DJ s diskotékovým programom. O polnoci nebude chýbať novoročný ohňostroj.

kosice.jpg

Foto: 
Shutterstock

Nezabudnite, že:

„V zmysle Všeobecne záväzného nariadenia mesta Košice o čistote a verejnom poriadku je používanie zábavnej pyrotechniky povolené od 15. hodiny 31. decembra do 2. hodiny 1. januára nasledujúceho kalendárneho roka. Za porušenie ustanovenia hrozí konkrétnej osobe pokuta do 33 eur," uviedla mestská polícia vo svojich vyhláseniach.

Prečítajte si tiež: http://metropola.zenskyweb.sk/clanok/42098-silvestrovska-svetelna-sou-rozziari-bratislavu-na-prelome-stareho-s-novym-rokom

Zdroj: SITA, Košický Korzár, mynitra.sme.sk, mytrencin.sme.sk, www.bbonline.sk, presov.korzar.sme.sk, Trnavský Hlas, www.zilinskyvecernik.sk

- - Inzercia - -