Dnes je pondelok, 24.január 2022, meniny má: Timotej
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

V novom roku (ešte) krajší vzťah? Skúste to inak!

január 02, 2019 - 08:00
K začiatku nového roka predsavzatia jednoznačne patria. K tým najčastejším patria snaha prestať fajčiť, zhodiť prebytočné kilá či prekonať vlastných démonov a zbaviť sa strachu. Čo tak popracovať aj na partnerskom vzťahu?
Foto: 
Shutterstock

Vždy narovinu

Ženským náznakom muži nerozumejú. Mnohé z nás už dobre vedia, že s chlapmi treba jednať pekne priamo a od srdca. Blíži sa výročie svadby a nechcete ho prežiť v nákupnom centre? Nečakajte, že program vymyslí vaša polovička. Navrhnite ho vy. Ušetríte si tým možné nezhody.  

Poďakujte mu

To, že je váš partner súčasťou vášho života nie je samozrejmosť. Jeho gestá lásky a všetky veci, ktoré pre vás robí, nemusia trvať večne. Skúste zaloviť v pamäti: Kedy ste mu naposledy povedali ĎAKUJEM za to, že je tu pre vás? Uvidíte, ako ho tieto slová prekvapia a potešia.

Prejavte záujem

Nedopustite, aby sa gro vašich rozhovorov točilo okolo nákupov, práce, detí a financií. Počas vzťahu každý z partnerov prechádza zmenou. Menia sa záujmy, zanietenie pre niečo, zdravotný stav či zamestnanie. Vítané sú preto všetky inovatívne otázky, ktoré partnera utvrdia v tom, že sa o neho stále zaujímate.

Spestrenie milostného života

Stereotyp dokáže naštrbiť aj ten najpevnejší vzťah. Vneste do spálne viac adrenalínu. Veď každý nový vnem stimuluje v mozgu tvorbu hormónu dopamín. Akonáhle urobíte niečo, čo zvýši produkciu tejto chemickej látky, pocítite prílev šťastia z blízkosti milovanej osoby.

Na maličkostiach záleží

Sex hrá v tomto ohľade až druhé husle. Spokojný, fungujúci vzťah stojí aj na iných milostných gestách. Objatia, dotyky, držanie za ruku. Čím viac a častejšie sa budete partnera dotýkať, tým intenzívnejšie prehlbujete vzájomné puto.

Nový rituál

Netvrdíme, že predpokladom spokojného vzťahu je naladiť sa na rovnaký biorytmus. Chceme však zdôrazniť potrebu prežívania spoločných momentov. Aj spoločné zaspávanie môže byť vaším novým predsavzatím. A to aj v prípade, ak je jeden z vás nočná sova. Znalci totiž tvrdia, že je veľmi milé počkať, kým druhý partner zaspí a až potom riešiť svoje veci.

Doprajte mu slobodu

Nemusíte s partnerom absolvovať všetky činnosti iba pre to, aby ste boli s ním.  Doprajte mu dostatok priestoru na realizovanie vlastných koníčkov. Ak sa k niečomu premáhate, pripravíte o pôžitok z aktivity aj vášho milovaného.

- - Inzercia - -