Dnes je sobota, 13.august 2022, meniny má: Ľubomír
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Príbeh: Kvôli mne opustil ženu a deti. Moja mama mu to nedokáže odpustiť

máj 21, 2020 - 18:00
Môj príbeh nie je ničím výnimočný ... i keď, podľa štatistík zrejme z časti áno. Bola som jeho milenkou a on sa kvôli mne rozviedol.
Foto: 
Shutterstock

Môj životný partner Adam bol totiž spočiatku môj nadriadený, nutno dodať, že ženatý, s dvoma malými deťmi a medzi kolegyňami veľmi obľúbený. Láska si však nevyberá, veď to poznáte. A ak bolo mojím osudom stretnúť toho pravého na pracovisku, prečo by som sa tomu mala brániť? Vysvetlite to však mojej mame.

Na úvod bude asi dobré napísať niečo o nej a mojom detstve. Otec nás opustil, keď som mala štyri roky. Utiekol za inou ženou a pamätám si ho naozaj iba matne. Spomienky ma nebolia. Pokúsil sa ma niekoľkokrát kontaktovať, keď som chodila na strednú školu, no intervencie mojej mamy ho priviedli do stavu rezignácie. Prestal sa snažiť a ja som ho viac nevidela. No všetko som mu odpustila. Pretože každá minca má dve strany a ja celkom presne netuším, čo bolo medzi ním a mamou. Viem však, že o kontakt so mnou sa snažil. Moja mama je očividne do konca života zaujatá voči všetkým mužom, ktorí odišli od svojich rodín. A to bez ohľadu na to, aké motívy ich k tomu viedli.

Môžem jej neustále dookola vysvetľovať, že manželstvo môjho partnera bolo v čase, keď sme sa spoznali, dávno nefunkčné.  Že ja som tá posledná, ktorá by vedome rozvracala rodinu. A že je čas hodiť za hlavu staré krivdy a priať mi lásku, pretože si ju zaslúžim. Všetky moje pokusy narážajú iba na stenu mlčania či nesúhlasného kývania hlavou. Moja mama je veru ťažký oriešok. A nesmierne ma trápi, že osoba, ktorá bola vždy mojou spriaznenou dušou a najlepšou kamarátkou, ostáva voči môjmu vzťahu a šťastiu skeptická.

Vezme ho na milosť?

Cez leto plánujeme s Adamom svadbu. Po svadbe určite dieťatko. A nedokážem si predstaviť, že pri najdôležitejších okamihoch môjho života nebude mama pri mne. Práve pred pár dňami som sa s ňou chcela na túto tému rozprávať. Odpovedala mi jasne. Ona s ním vraj nežije, takže ju ten človek nezaujíma.

Netuším, ako sa táto situácia vyvinie, či moja mama zmení jedného dňa názor, či vôbec bude mať záujem sa s ním zoznámiť a spoznať ho. Mamu milujem, nikdy by som nedokázala zaujať voči nej postoj urazenej a viac sa s ňou nerozprávať. Práve naopak. Ja viem, že nikto nikdy s istotou nemôže vedieť, ako vzťah dvoch ľudí dopadne. No ja som tu, aby som sa pokúsila o ten najšťastnejší scenár, pretože som s Adamom šťastná. A pokúsim sa o to či už s jej podporou alebo bez.

Chcem jej povedať, že ak sa predsa len popálim a Adam ma opustí kvôli krajšej, mladšej, chytrejšej žene, som už dostatočne veľká na to, aby som niesla plnú zodpovednosť za svoje rozhodnutia. No akonáhle mi bude ťažko a zrúti sa mi svet, chcem len jediné. Aby bola pri mne.

Čitateľka Miška (29)

- - Inzercia - -