Dnes je utorok, 30.november 2021, meniny má: Ondrej, Andrej
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Dara Rolins: Muži majú pri mne rešpekt

február 28, 2019 - 12:19
Príťažlivá a charizmatická speváčka DARA ROLINS stále žiari na hudobnom nebi. Získa si vás aj neuveriteľnou autentickosťou a prirodzenosťou. V rozhovore pre Slovenku priznala, že to nemá v živote jednoduché a prezradila aj to, aký je Matěj Homola otec a čo si vážila na bývalom partnerovi Rytmusovi.
Foto: 

Dara, čo vám pomáha udržiavať sa v dokonalej kondícii?

Už niekoľko rokov mám jedinečnú možnosť robiť to, čo ma baví. To je hlavný dôvod, prečo žiarim a svietim. Nemusím sa do ničoho nútiť. Je to pre mňa absolútne prirodzené. To, čomu sa venujem od rána do večera, je mojím koníčkom.

Ktoré športy sú pre vás ideálne a pomáhajú vám byť fit?

Zo športov som vyskúšala takmer všetko. Som akčná, potrebujem byť v pohybe a udržiavať sa v kondícii. Potrebujem veľa energie a sily a pracovať s nimi rozumne. Na vystúpeniach totiž spievam, tancujem a komunikujem s publikom. Občas mám vystúpenie aj dvakrát po sebe. Každý šport si istým spôsobom energiu berie. Uvedomila som si, že sa musím venovať športu, ktorý mi ju nielen zoberie, ale aj vráti. Potrebujem v živote veľa energie. Predsa len, už desať rokov som mamou a to je ďalšia oblasť, ku ktorej musím pristupovať zodpovedne. Po rôznych pokusoch a omyloch som sa dostala k joge, na ktorú nedám dopustiť. Pôsobí na prvý pohľad jednoducho, ale je veľmi ťažká. Dodáva mi však nesmierne veľa energie. Je to skrátka „pecka“ (smiech).

Vyskúšali aj thajský box. Aké sú vaše skúsenosti s týmto športom?

Thajský box mi naozaj išiel. Tréner tvrdil, že mám naň ideálne predpoklady. Thajskí boxeri zvyčajne trénujú, potom prídu domov a dve hodinky si pospia. Potom idú znovu na tréning. U mňa to bolo iné. Absolvovala som tréning, utekala som pre Lauru do školy a išli sme na krúžky. Potom som sa s dcérkou učila. Večer som sa nalíčila a utekala aj na dve vystúpenia po sebe. Vrátila som sa domov o štvrtej ráno a ďalší deň som všetky aktivity absolvovala znovu. Pochopila som, že naozaj nevládzem. Vtedy som si uvedomila, že aj ja začínam starnúť (smiech).

So športom je úzko prepojené aj stravovanie. Keď sa hýbeme, zvyčajne aj zdravšie jeme. Ako vyzerá váš jedálny lístok, na čo kladiete dôraz?

Všetko so všetkým súvisí. Zdravé stravovanie je pre mňa prirodzené. Ak chcem zvládnuť svoj preplnený diár, tak si nezdravé veci jednoducho nemôžem dovoliť. Samozrejme, že mi chutí sviečková a milujem aj vyprážaný rezeň. Keď to však skonzumujem, som tri dni odpísaná. Nie som vegetariánka a rada si doprajem zdravý a chutný steak. Na dva dni sa mi však potom spomalí metabolizmus a cítim sa o desať kilogramov ťažšia. Navyše som po takomto ťažšom jedle aj viac unavená. Som presvedčená, že si musím dopriať veci, ktoré sú výživné, ale zároveň sa po nich cítim ľahko. Bežne konzumujem ovocie, zeleninu a zdravé tuky. Nenávidím diéty. Ženy, ktoré ich prehnane držia, stratia akúsi peknú ženskú šťavnatosť. Keď žena prestane pôsobiť sviežo a šťavnato, tak to nie je dobré. Radšej nech má dva kilogramy navyše a pôsobí zdravo. Nepáčia sa mi vychudnuté dámy, do ktorých keď strčíš, tak sa rozpadnú.

Pri vašej práci je dôležitá aj psychohygiena a oddych. Je pre vás vysnívaným oddychom práve pobyt na Bali?

Milujem náš dom. Vždy, keď sa doň vraciam, uvedomím si tú nádheru. Bývame pri lese a máme nádherný výhľad. Som prešťastná, že máme takéto krásne bývanie. Čo sa týka zahraničných destinácií, áno, milujem predovšetkým Bali. Z Európy mám najradšej Španielsko. Je tam oheň, kultúra, výborná kuchyňa, krásna móda a šťavnaté ženy...

Viac sa dočítate v aktuálnej Slovenke

- - Inzercia - -