Dnes je sobota, 13.august 2022, meniny má: Ľubomír
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Gabika Škrabáková Kreutz: Túžim po pokoji

apríl 17, 2019 - 11:41
Vydávala sa z lásky, no manželstvo jej nevyšlo. Herečka GABIKA ŠKRABÁKOVÁ KREUTZ momentálne prežíva najťažšie obdobie života. Okrem rozvodu sa musí vyrovnať aj s tým, že ju starší syn odmieta.
Foto: 

Gabika, váš hlas je ľuďom známy najmä z dabingu. Máte obľúbenú herečku, ktorú najradšej dabujete?

Dabing ma baví a robím ho rada. Mojou obľúbenou herečkou je Sandra Bullock. Je nielen výborná herečka, ale aj žena, ktorá si dokáže zo seba vystreliť. Páčia sa mi aj Kate Beckinsale a Reese Witherspoon. Vždy sa poteším každej práci, ktorú práve mám. Dabing ma baví, robím ho rada, s láskou a pre potešenie ľudí.

Účinkujete aj v divadle. V ktorých predstaveniach vás môžu diváci aktuálne vidieť?

V predstavení Klamstvo, kde hrám s fantastickými hercami, ktorých si veľmi vážim – s Emíliou Vášáryovou a Milanom Kňažkom. Manžela mi v tomto predstavení hrá Juraj Ďurdiak v alternácii s Petrom Šimunom. Účinkujem aj v predstavení Pyžamo pre šiestich. Je to vydarená komédia. Sme tam výborná partia hercov, kolegov, kamarátov, s ktorými si rozumiem.

Vždy ste pôsobili atraktívne, až étericky. Mali ste to vďaka tomu v živote ľahšie?

Všetko má svoje výhody aj nevýhody. Samozrejme, je príjemné počúvať, ak ma spomínate v súvislosti s atraktivitou, lichotí mi to. Ale v situáciách, ktoré boli pre mňa dôležité, môj výzor nehral rolu.

Máte za sebou niekoľko vzťahov. Ste typ, ktorý sa z chýb poučí?

Sú situácie, ktoré sú poučením do budúcnosti a človek sa im snaží vyhnúť, ale niekedy máme vzorce správania tak hlboko zakorenené, že aj napriek zlej skúsenosti sa do ďalšej situácie vrhneme rovnakým spôsobom.

Prežili ste romantický románik s talianskym spevákom Al Banom, zostali vám na neho pekné spomienky?

Každý vzťah nám niečo dá a niečo vezme. To platilo aj v tomto prípade. V každom životnom období je človek iný. To obdobie, keď sme boli spolu, sme si dali, čo sme si mali dať. Teraz máme každý svoj život. Bolo to obdobie, keď som žila úplne inak. Bola som mladšia, mohla som si dovoliť oveľa viac cestovať, nebola som usadená a nemala som deti. Ten vzťah mal úplne iné kvality ako vzťah, v ktorom už ide o rodinný život s deťmi.

Momentálne sa nachádzate v ťažkej životnej situácii. Po niekoľkoročnom manželstve riešite rozvod a starostlivosť o synov. Čo vám pomáha situáciu zvládať? Kto je vašou oporou?

Veľmi mi pomáha rodina, vždy mi bola oporou. Vždy som sa mohla na ňu spoľahnúť. A mám okolo seba okruh priateľov, sociálne väzby, ktoré sú stabilné. V osobnom prežívaní mi pomáha moja psychologička.

Vydávali ste sa z lásky. Prečo ste sa rozhodli rozviesť? Čo vám v manželstve chýbalo?

Vydávala som sa z lásky. Túžila som po rodine, po deťoch a chcela som sa usadiť. Mala som na to aj vek, pomýšľala som na založenie rodiny... Spoznala som muža, ktorý robil dojem, že vidí vo mne spriaznenú dušu, že má rovnaké očakávania od budúcnosti, že máme podobné predstavy o živote a vyznávame podobné morálne hodnoty. Dokázal urobiť dojem, že ma miluje. V období, keď som si ho brala, bola som šťastná a verila som, že to bude na celý život. Ukázalo sa, že to bol klam a situácia je úplne iná...

Viac sa dočíte v aktuálnom dvojčísle Slovenky

- - Inzercia - -