Dnes je sobota, 13.august 2022, meniny má: Ľubomír
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Odchod manžela mi zlomil srdce. No kiežby mi ho radšej vzala iná žena

október 18, 2019 - 18:00
Ak by mi niekto niekedy povedal, že môj manžel opustí rodinu kvôli skupinke fanatikov, neuverím mu. No stalo sa. Bola som nahnevaná, sklamaná, zúfalá ... ale čas, hádam aj v mojom prípade, zahojí všetky rany.
Foto: 

S Mirom sme sa spoznali na strednej škole a trvalo roky, kým naše priateľstvo postupne prerástlo do lásky. O to viac sme sa však ľúbili, a práve dlhšie spoznávanie sa prehĺbilo naše putá. Dá sa povedať, že vzájomná láska bola presne taká, ako ju opisujú režiséri romantických filmov vo svojich najbujnejších predstavách.

Už po roku randenia som otehotnela a v treťom mesiaci gravidity bola svadba. Miro bol ukážkovým parnterom. Láskavý, trpezlivý, denno-denne ma zahŕňal maličkosťami od výmyslu sveta. Nevedela som sa dočkať, keď už konečne porodím našu dcérku a začneme novú životnú etapu. Moje vízie sa naplnili a ja som bola istý čas najšťastnejšou ženou na svete. Miro zvykol pracovať jedenásť hodín denne a vracal sa vždy neskoro večer. No počas víkendov sme si užívali jeden druhého a naše dieťatko. Ale ako istotne tušíte, naša idylka netrvala večne.

Menil sa mi pred očami

Podivné správanie a nové zvyky môjho manžela som spočiatku pripisovala novému nadriadenému a povýšeniu v práci. Dôležitá funkcia, zodpovednosť za podriadených a výsledky, ktoré musel mesačne dosiahnuť kvôli provízii, robili s jeho psychikou svoje. Nekričal, nehádali sme sa, ale jasne som vycítila, že sa niečo deje. Že sa mi vzďaľuje. Aj popri materských povinnostiach a dcérke som si na ňho vždy našla čas. Záležalo mi na našej komunikácii, intímnostiach a aby sme sa neodcudzili. Nie vždy sa mi to darilo. Mirko chodieval z práce čoraz neskôr. Tvrdil, že po práci mu zamestnávateľ prepláca kurzy nemeckého jazyka a po nich musí dorábať zameškané. Po príchode domov sa obvykle zavrel v izbe a čítal si. Pri väčšine aktivít, vrátane času strávenom s dcérkou Miou bol duchom neprítomný a ja som mala pocit, že sa s nami nudí a svojou prítomnosťou ho dokonca obťažujeme. Začínala som byť presvedčená o tom, že má milenku.

Miro ma vysmial, pozrel na mňa zvláštnym pohľadom a odišiel preč. Zmocnil sa ma pocit zúfalstva. Chcela som naspäť svoju lásku, do ktorej som sa tak bezhlavo zaľúbila. Keď sa tak nedialo, preplakala som takmer každú noc.

Zmeny si všimli aj jeho kamaráti

Jedného dňa mi volal náš spoločný priateľ a Mirov kolega z práce, či neviem, čo sa s ním deje, pretože už nie je taký efektívny, od kolegov sa dištancuje a aj obedy trávi radšej sám. Prezradil mi, že má dilemu, či nezapadol do nejakej sekty, pretože ho pár krát videl motať sa s divnými ľuďmi a prezerať si zvláštne webové stránky plné náboženských citátov. Vedela som, že sa niečo deje, no táto alternatíva mi nenapadla. Bola som presvedčená, že Miro má milenku. Na nejakú šialenú sektu som nemala ani pomyslenie.

Keď prišiel manžel domov, na dané fakty som sa ho aj priamo opýtala. Povedal mi, že začal chodiť na meditačné cvičenia, pretože stres v práci začínal byť neúnosný. Ďalej mi vytkol, že žijem príliš konzumným spôsobom života, používam priveľa kozmetiky, na domácnosť míňam veľa peňazí a ako matka idem nášmu dieťaťu zlým príkladom. Neverila som vlastným ušiam. Na konci jeho, nazvime to monológu, ma požiadal, aby som na jedno z tých sedení išla s ním, keďže sa čo najskôr potrebujem očistiť a ak nám to má ako manželom vydržať, musím s tým súhlasiť.

Už som mu nedokázala pomôcť

Rozhodla som sa, že jeho požiadavke vyhoviem. Prežili sme spolu niekoľko rokov a mňa skutočne zaujímalo, KTO mi ho takto zmenil. Po príchode na toto stretnutie som ostala v nemom "úžase". Vo veľkej hale sedelo asi dvesto ľudí s uprenými zrakmi na pódium, kde v elegantnom outfite rečnil k davu prešedivený muž a s veľmi nenúteným hlasom sa prihováral svojim „zverencom“. Všetci títo ľudia pôsobili tak šťastne, až to pôsobilo nedôveryhodne. Súhlasne skandovali za každým slovom, ktoré „vodca“ povedal, tlieskali a miestami mi pripadali ako zhypnotizovaní. Vrátane môjho drahého.

Rozhodla som sa, že mu pomôžem. Nevedela som ešte ako, no nemohla som to tak nechať. Žiaľ, bolo neskoro. Zhruba o dva týždne neskôr som si po príchode domov našla v kuchyni lístoček, že nevládze žiť s osobou tak odlišnou, ktorú už navyše prestal milovať. V ten deň som o ňom počula naposledy. Ozval sa len svojej mame, netrápi ho ani život vlastnej dcéry. Vraj má novú prácu, presťahoval sa na druhý koniec republiky a s kamarátmi si prenajímajú pekný, priestranný rodinný dom. Ľudské osudy sú nevyspytateľné, už to viem...

Ľubica (38)

- - Inzercia - -