Dnes je utorok, 30.november 2021, meniny má: Ondrej, Andrej
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Príprava na príchod silvestra

december 28, 2019 - 16:00
Stráviť silvester s priateľmi a rodinou je možnosť ako ukončiť celý rok v spoločnosti ľudí ktorých máme radi. Ako však do toho zakomponovať aj maloleté deti?
Foto: 
pixabay.com

S príchodom detí do rodiny sa zrejme vo väčšine mladých rodín stanú divoké oslavy minulosťou. V prvých rokoch keď je bábo malé potrebuje kontakt s maminkou neustále, časom sa situácia mení a aj rodičia si môžu naplánovať večer viac menej podľa svojich predstáv. O to lepšie ak je k dispozícií ochotný starý rodič alebo opatrovateľka. 

Kam s deťmi

V súčasnosti je aj na Slovensku veľký výber hotelov, ktoré vedia poskytnúť večerný program pre dospelých a zároveň sa postarajú o deti. Nám sa najviac osvedčilo stráviť večer s pár priateľmi niekde kde sa deti uložia spolu a rodičia sú dostatočne blízko aby sa aj mohli nerušene rozprávať a zabávať. Ako hlavný chod večere pokojne môže byť kapustnica a deťom stačí pripraviť studené misy plné toho čo majú radi. Zelenina, syry, šunky, olivy, oriešky. V každej spoločnosti priateľov sa nájdu oteckovia ktorí to radi dojedia ak by ostalo. 

 Zahrajme sa všetci spolu

Keďže silvestrovský večer by mal byť najmä o zábave odporúčam vymyslieť hry ktoré zabavia malých aj veľkých. To však nie je jednoduchá úloha a zo spoločenských hier sa mi pozdáva scrabble, pexeso, meno mesto zviera vec. Ak ste na horách určite je dobre využiť krásne prostredie a vyhlásiť súťaž o najkrajšieho snehuliaka. V každom mužovi drieme malý chlapec tak týmto zabijete dve muchy jednou ranou. Deti zaspia od únavy skôr a vy máte dostatok priestoru na strávenie príjemného posledného dňa v roku. 

Zajtra si posvietime na predsavzatia do nového roka pre rodičov

- - Inzercia - -