Dnes je utorok, 30.november 2021, meniny má: Ondrej, Andrej
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Svet privítal rok 2020! Na brazílskej pláži Copacabana oslavovali približne tri milióny ľudí

január 01, 2020 - 09:30
Svet privítal rok 2020. Medzi najsledovanejšie novoročné oslavy patrí podujatie na newyorskom Times Square, kde vypustili približne 1400 kilogramov konfiet. Atmosféru spríjemnili aj interpreti ako Post Malone, BTS, Sam Hunt a Alanis Morissette.
Foto: 

Približne tri milióny ľudí oslavovali príchod nového roka na brazílskej pláži Copacabana, kde mohli sledovať aj 14-minútový ohňostroj, ktorý mal hmotnosť 15 420 kilogramov. Na bezpečnosť dohliadalo zhruba dvetisíc policajtov.

V Paríži zas pripravili svetelnú šou na Víťaznom oblúku a po polnoci aj ohňostroj. Polícia vytvorila v okolí Champs-Élysées bezpečnostnú zónu, zakázali alkohol a obmedzili dopravu. V dôsledku štrajku pracovníkov vo verejnej doprave zatvorili všetky linky metra, okrem dvoch automatických liniek a premávalo len zopár nočných autobusov.

Pápež František v Bazilike Svätého Petra vyzval ľudí, aby "budovali mosty a nie múry". Počas zdravenia s veriacimi na Námestí svätého Petra pápeža jedna žena schytila za ruku a pritiahla k zábranám, pričom Svätý otec ju musel udrieť po ruke, aby ho pustila.

Rusom sa prihovoril prezident Vladimir Putin, ktorý ich vyzval, aby v novom roku všetci viac spolupracovali.

Aj v Londýne sledovali oslavujúci ohňostroj a zástupcovia mesta rozozvučali aj slávny Big Ben.

Takto vyzerali oslavy v Brazílii minulý rok. Nádhera!

Rio New Year 2019 fireworks in full | World's Largest New Year's Celebration [HD]

- - Inzercia - -