Dnes je pondelok, 24.január 2022, meniny má: Timotej
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Ani tento rok sme nechýbali na slávnostnom Novoročnom koncerte

január 06, 2020 - 07:30
Slávnostný Novoročný koncert patrí k tradičným podujatiam, ktorými Štátna opera v Banskej Bystrici každoročne vstupuje do nového roka. Jeho dramaturgiu tvoria skladby, ktoré sa návštevníkom prihovárajú svojou ľahkosťou, podmanivosťou či humorom.
Foto: 

Inak tomu nie je ani tento rok! Podujatie odštartovalo slávnostným príhovorom primátora mesta Banská Bystrica, Jána Noska, a riaditeľa bánskobystrickej Štátnej opery, pána Rudolfa Hromadu.

Pod taktovkou šéfdirigenta Mariána Vacha sa divadelný orchester predstavil dielami, ktoré patria k zlatému fondu svetovej klasickej hudby. V prvej časti koncertu zazneli skladby ako Korsakovov Let čmeliaka, Chačaturjanov Šabľový tanec, suita z Bizetovej Arlésanky či Rossiniho predohra k Viliamovi Tellovi.

Druhej časti už kraľovali populárne dielka z tvorby J. Straussa ml. či G. Dusíka. Veríme, že spoločne v dobrej nálade a šťastne vykročíme do nového kultúrneho roka. Pour féliciter 2020! 

Ďakujeme za krásny zážitok!

Na fotografii primátor mesta, pán Ján Nosko, vedúca Oddelenia kultúry MsÚ v B. Bystrici Ing. Alena Káanová, PhDr. Rudolf Hromada a pani Mária Reháková s manželom Ladislavom:

Celý večer sa niesol vo veľmi príjemnej atmosfére:

Na fotografii generálny riaditeľ Štátnej opery, PhDr. Rudolf Hromada počas slávnostného príhovoru:

Na fotografii rodáčka z Banskej Bystrice, riaditeľka vydavateľstva Star Production, pani Mária Reháková, umelecký šéf opery Mgr. art. Šimon Svitok a vedúca kancelárie primátora, pani Monika Pastúchová:

Na fotografii zľava Mgr. Dana Kociánová, vedúca marketingu Štátnej opery, riaditeľka Agentúry Promotion Mária Reháková, sólistka Štátnej opery Oľga Hromadová a poslankyňa v banskobystrickom mestskom zastupiteľstve Katarína Čižmárová:

Zdroj foto: Ramon Leško

- - Inzercia - -