Dnes je pondelok, 24.január 2022, meniny má: Timotej
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Opatrnosť neznamená, že si introvert

január 08, 2021 - 22:27
Pamätáš sa ako si sa v detstve bez váhania púšťala do akýchkoľvek hlúpostí aj napriek vedomiu, že to môže skončiť katastrofálne? Avšak čím sme starší, tým viac premýšľame nad dôsledkami.
Foto: 
shutterstock.com

Mať hlavu na mieste a skutočne zvažovať pre a proti je úplne prirodzená vec. Myslím si, že nás celkom slušne opisuje ako osobnosti. Občas by som si ale priala mať opäť rozum päťročnej a nemať strach. Ešte stále si živo spomínam na situáciu, kedy som len tak vošla do ohrady divokého koňa iba preto, lebo sa mi páčil. Starý otec ma vyslovene varoval, keďže ma pozná, povedal to vopred. Na druhú stranu ma mohol poznať zrejme o čosi lepšie a predvídať, že to spravím aj tak.

Čo som si ale na sto percent istá je fakt, že teraz by som to neurobila. Čím to je? Povedzme, že otras mozgu nie je úplne niečo, čo by som chcela vyskúšať, v mojom prípade pridám slovíčko „zas“ a po druhé, pojem pud sebazáchovy mi dáva omnoho väčší zmysel.

Táto opatrnosť sa rokmi vystupňuje aj príchodom detí. Staneme sa doslova radarom na blížiacu sa hrozbu a už len predstava ako tvoje dieťa lieta po dome smerom k stolu s ostrými hranami, ťa ide vystrieť. Každopádne si ľudia dokážu opatrnosť spájať s introverziou.

428.jpg

Foto: 
shutterstock.com

Iba preto lebo nechodíš na neviem aké zábavno-nebezpečné výlety alebo ti skrátka obavy nedovolia pridať sa k ostatným ešte neznamená, že máš problém so socializáciou. Práve naopak, no postupom času s radosťou uprednostníš svoj kľud, pokoj, stabilitu a nechceš ju zbytočne ohrozovať. Ja sama dobre viem, že opatrnosť možno pre niektorých z vás nie je „cool“ ale zodpovednosť podľa mňa je. Predovšetkým za predpokladu, že hocičo sa stane, ide to na tvoje triko.

- - Inzercia - -