Dnes je nedeľa, 28.november 2021, meniny má: Henrieta
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Pokračujú voľby do Poslaneckej snemovne

október 09, 2021 - 09:31
Hlasy už odovzdali traja favorizovaní kandidáti na premiéra aj prezident Miloš Zeman. Ten zo zdravotných dôvodov nehlasoval priamo vo volebnej miestnosti, ale na zámku v Lánoch. V sobotu sú volebné miestnosti otvorené od 8. do 14. hodiny.
Foto: 
shutterstock.com

Česká republika má za sebou prvý deň parlamentných volieb. Podľa správ z volebných miestností bol v piatok o výber nových zákonodarcov veľký záujem, niekde sa tvorili aj rady. Hlasy už odovzdali traja favorizovaní kandidáti na premiéra aj prezident Miloš Zeman. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz. V sobotu sú volebné miestnosti otvorené od 8. do 14. hodiny

Prvý deň volieb sa nezaobišiel bez incidentov, ktoré sa týkali najmä porušovania pandemických opatrení. Respirátor si odmietla nasadiť aj šéfka hnutia Trikolóra Zuzana Majerová Zahradníková a volebná komisia musela po jej odchode miesto dezinfikovať, informuje TN.cz.

Hlasy už okrem iných odovzdali český premiér a predseda vládneho hnutia ANO Andrej Babiš, šéf Českej pirátskej strany Ivan Bartoš či predseda ODS Petr Fiala. V piatok odvolil aj český prezident Miloš Zeman. Zo zdravotných dôvodov nehlasoval priamo vo volebnej miestnosti, ale na zámku v Lánoch. Tam mu pred 15:00 urnu priviezla volebná komisia. Predseda komisie novinárom povedal, že prezident bol v dobrej nálade a s komisármi komunikoval normálne.

- - Inzercia - -