Dnes je pondelok, 24.január 2022, meniny má: Timotej
Čas čítania
5 minutes
Zatiaľ prečítané

Bozkológia profesionálky

apríl 15, 2010 - 12:43
Hoci takmer každá vášeň začína bozkom, málokto mu venuje toľko pozornosti, koľko iným sexuálnym potešeniam. A to je škoda, pretože aj (nie celkom) obyčajné bozkávanie dokáže s vaším partnerom spraviť zázraky...
Foto: 

„Niektorí ľudia si myslia, že sex je sám osebe zdrojom potešenia a že bozkávanie nie je dôležité,“ hovorí odborníčka, sexuologička Krista Bloom, autorka knihy Kvíz kompatibility. Pravda je však niekde inde. „V perách sa nachádza obrovské množstvo nervových zakončení, ktoré stimulujú túžbu. Bozkávanie nielen pred aktom, ale aj počas neho a po ňom iba zvýši vašu rozkoš,“ pokračuje Bloom. A tak ako v posteli, aj pri samotnom bozkávaní sa oplatí ovládať niekoľko zaručených trikov.

Predohra: Ako ho poštekliť
Tak ako bežec potrebuje pred maratónom rozcvičku, tak vaše telo potrebuje zahriatie, kým sa začne plne utápať v spaľujúcej vášni. A čím pomalší začiatok zvolíte, tým väčší zážitok si pripravíte. Lebo strhávaním oblečenia z tela síce vzrušenie navodíte rýchlejšie, ale i rýchlejšie pominie...

Trik 1: Jemne začnite partnera bozkávať po celej tvári, jeho ústa však obchádzajte. S rastúcim vzrušením sa pomaly môžete priblížiť i k jeho perám a nežne sa ich dotýkať špičkou jazyka. Partner zrejme bude chcieť spolupracovať a začne vás bozkávať. Nedovoľte mu to, ale ďalej hrajte svoju hru.

Trik 2: Skúste sa bozkávať tak, ako ste to možno miliónkrát videli v telenovelách: striedavo pri otvorenej a zatvorenej puse. Jazyk zatiaľ nepoužívajte. Ak sa o to pokúsi on, odtiahnite sa od neho na chvíľu a pokračujte ako pred tým. Buďte hravá a nechajte ho zblázniť sa túžbou, ktorú vždy bude mať takmer na dosah.

Trik 3: Podľa tantry je najvášnivejším bozkávaním to, keď on vám jemne saje hornú peru, kým vy jemu spodnú. Niektoré ženy vraj dokážu pri tomto type bozkávania  dosiahnuť až orgazmus. Sem-tam ho za peru zatiahnite alebo ho do nej jemne pohryznite a občas naňho aj mrknite, ako sa tvári.

TIP LA FEMME: Skúste sa pred bozkávaním jeden napiť niečoho ľadového a druhý, naopak, niečoho horúceho. Keď potom otvoríte oči, možno si všimnete paru, ktorá sa vám v ústach začne tvoriť. Veľmi príjemné...

Počas aktu: Ako ho priviesť do bodu varu
Ak cítite, že ste obidvaja dostatočne rozpálení, nie je ďalej dôvod udržiavať svoju vášeň na uzde. To však neznamená, že pri toľkej nedočkavosti sa sústredíte iba na  najintímnejšie miesta a celkom pri tom zabudnete na bozky. Takto by ste sa iba sami obrali o intenzívnejší orgazmus. „Pri vášnivom bozkávaní sa vám stúpne krvný tlak, srdce vám začne prudšie biť, čo sú procesy, vďaka ktorým sa skôr dopracujete k absolútnemu vyvrcholeniu,“ vysvetľuje doktorka Bloom.

Trik 4: Vyzlečte sa a posaďte ho na stoličku. Potom ho obkročte tak, aby ste si navzájom mohli pozerať do očí. Keď sa začnete bozkávať, hrajte sa s jeho jazykom v rovnakom rytme, ako sa bude vlniť vaša panva.

Trik 5: Pokiaľ uprednostníte napríklad posteľ, na pár minút partnerovi venujte vášnivý francúzsky bozk a vzápätí ho prekvapte tak, že pery necháte pootvorené, pritlačené k jeho tvári či krku, no ostanete iba hlasno dýchať. Po chvíli sa opäť vráťte k vášnivým „francuzákom“. Dôležité je, aby váš jazyk nefungoval v jeho ústach ako perpetum mobile, čiže neprestajne a nudne dookola krúžiaci stroj. Vášnivé bozkávanie striedajte s pauzami, pritom sa mu pozerajte do očí a buďte nepredvídateľná. Fakt, že váš partner takto nikdy nebude vedieť, čo ho v danej chvíli čaká, bude preňho úžasne vzrušujúci.

Trik 6. Ak niekedy neviete, čo máte robiť s jazykom, predstavte si, že máte pred sebou zmrzlinu, ktorú si chcete poriadne vychutnať - raz ju oblížete, potom si z nej „cucnete“. Skúmajte svojím jazykom každé miestočko v jeho dutine, stupňujte tlak dotykov a vzápätí sa vráťte k nežnostiam. Nezabudnite ochutnať aj jeho pery.

TIP LA FEMME: Vynikajúce pohyby jazykom vás naučí trik s čerešňou: Vezmite si do úst stonku z nej a pokúste sa spraviť na nej uzol iba pomocou jazyka. (Prekrížte cez seba jednotlivé konce stonky, jeden z nich potom podstrčte cez vzniknuté očko a keď sa to podarí, utiahnite uzol tak, že vezmete jeden koniec stonky medzi zuby a druhý zatiahnete opačným smerom.) Ak prídete na to, v čom spočíva fígeľ, uviažete uzol za pár sekúnd.


Nadávky počas sexu: Ktoré magické slová vás rozpália?

Ticho do postele nepatrí, ak sa nechystáte spať. Okrem hlasného „oooooh“ a „aaaach“ môžete vaše pocity vyjadriť aj inak. Draka tak prebudíte v sebe i v ňom!

Akýkoľvek hlasný zvuk vyjde pritom z vašich úst, bude to znieť sexi. Chlapi milujú pocit, keď dokážu spôsobiť, aby sa žena prestala kontrolovať. Tie správne „rajcovné“ slová navyše môžu váš sex príjemne okoreniť. „Erotické slová, či ich počúvate, alebo sama vyslovujete, stimulujú vo vašich telách hormón dopamín, ktorý pri sexuálnom vzrušení zohráva veľmi dôležitú úlohu,“ radí sexuológ Ian Kerner vo svojej knihe Passionista. Áno, znie to skvele, lenže čo si môžeme dovoliť vykrikovať, aby sme nevyzneli smiešne?

Je pravda, že sú chlapi, ktorí by sa mohli zľaknúť, keby ste ich požiadali, aby vás nasledujúce minúty oslovovali „ty moja lacná štetka“, a sú muži, ktorí po ničom inom netúžia, len aby ste patrične (a bez servítky) okomentovali každý jeho výkon. Samy časom prídete na to, čo si môžete dovoliť. Pri každom novom partnerovi je najlepšie začínať s erotickým slovníkom postupne, od nájdenia pomenovania pre jeho pýchu až po bohapusté vulgarizmy.

Sledujte pri tom jeho reakcie. Rozšírené zreničky a šibalský úsmev sú dobrým znamením. A ak sa partner na vašu hru chytí, pokojne môžete pustiť uzdu svojej fantázii. Skúste sa napríklad vžiť do roly herečky, ktorá práve rozohráva vášnivú posteľovú scénu poriadne pikantného filmu. Pomôže vám to odhodiť zábrany, a tak paradoxne budete práve vtedy najviac sama sebou.

Erotická mágia
Možno zisťujete, že problém nie je len vo vašej ostýchavosti, ale skôr na druhej strane. Ak vás však neslušné výrazy „rajcujú“, nemusíte sa ich vzdávať, aj keď máte doma konzervatívnejšieho partnera. Podľa rozsiahleho sociologického výskumu existuje totiž veta, ktorá znie skvele, a pritom nič nepokazí: „Už budem!“ „Hlavným zdrojom pýchy u muža je pocit, že je skvelým milencom. Počuť, ako málo vám chýba do orgazmu, je preňho najvyššou poctou. Je to jasný dôkaz, že v úlohe uspokojiť vás  nezlyhal. Naopak, bol natoľko úspešný, že ste až pri ňom stratili kontrolu nad sebou,“ vysvetľuje Kerner. Niečo podobné, no zaobalenejšie, rady počúvajú aj ženy. „Milujem, keď ma ťaháš za vlasy/bozkávaš na krku/škrabkáš pod kolenom...“ - to sú vety, ktoré v posteli uvíta nežnejšia polovička. „Popísaním vzrušenia naň upútate pozornosť, čo znásobuje túžbu,“ hovorí Kerner. Je to ako s jedlom: Keď sa nad ním rozplývate, aké je lahodné, chutí často ešte lepšie...

Autor: ZUZANA GREIZINGEROVÁ
Foto: Isifa

- - Inzercia - -