Dnes je pondelok, 24.január 2022, meniny má: Timotej
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Férové zbrane

jún 22, 2010 - 14:20
Foto: 

V politike zvíťazila slušnosť, hádam sa v nej udrží aj ďalšie štyri roky, bez toho, aby v tom niekto hľadal slabosť. Ľudí opantali negatívne emócie, lákajú ich skôr dramatické ako pozitívne správy, myslím si však, že prichádza čas sebareflexie. Ľudskosť, čestnosť a úprimnosť – sú férové zbrane. Všetko sa začína aj končí tým, ako pristupujeme k sebe, lebo od toho sa odvíja aj naše konanie a správanie k iným. Nedávne povodňové týždne odhalili v mnohých z nás skryté emocionálne rezervy, tak ako nastal čas pravdy v politike, po opadnutí vody a zosuvoch pôdy prichádza rekapitulácia svedomia v každom z nás. Urobili sme pre tých, ktorí prišli o svoje domovy,  maximum?  Stále je ešte čas hľadať spôsoby ako pomôcť, každý z nás má iný prístup a iné možnosti, dôležité však je s pomocou neváhať.

Občianske združenie Slovenka má na pomoc postihnutými povodňami otvorený účet – 2336067056/0200 a aj keď iba peniaze nevyriešia všetky problémy a nezmenšia bolesť, spoločne, verím, dokážeme aspoň málom pomôcť.

V Slovenke sa aj v tomto čísle viackrát skloňujú slová ako zodpovednosť, slušnosť a pomoc. O tej môžeme hovoriť najmä v súvislosti so záchranou mladej vojenskej výsadkárky, ktorej pomáhajú s návratom do života ružomberskí lekári. Zodpovednosť sa spomínala aj v rozhovoroch s našimi futbalistami, ktorí nám do redakcie poslali fotografie priamo z dejiska majstrovstiev sveta a ktorí si priznávali aj chvíle tlaku a napätia. A slušnosť, tá sa opäť potvrdila v prípade profesorky Ivety Radičovej,  ktorá napriek zaneprázdnenosti poskytla Slovenke aspoň krátke interview. V tomto čísle však nemajú „zelenú“ iba Slovenky. Je v nej priestor aj na tipy, rady a inšpirácie, ako stráviť leto s rodinou na slovenskom vidieku, ktorý sľubuje veľa dovolenkových prekvapení, nechýba zamyslenie Michaely Čobejovej a Adyho Hajdu nad manželskými vzťahmi a je tu ešte jeden list, ktorý prikladám k úvodníku. My v redakcii želáme malej Saške skoré uzdravenie.

Mária Miková

- - Inzercia - -