Dnes je pondelok, 24.január 2022, meniny má: Timotej
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Dara Rolins ukázala vo filme prsia

jún 08, 2010 - 09:33
Takmer ružový príbeh je dnes už staršou generáciou zabudnutý a pre mladšiu neznámy muzikál Juraja Jakubiska, kde účinkovala tínedžerská hviezda tej doby – Darinka Rolincová. Na tom by nebolo nič zvláštne. V tom čase 16-ročná speváčka však už vtedy zahrala aj scény, ktoré by dali zabrať aj skúsenejším herečkám. Dokonca ukázala svoje prsia.
Foto: 

Podľa mnohých hudobných znalcov bol práve tento česko-nemecký koprodukčný filmový muzikál zlomovým bodom kariéry mladej Darinky, ktorú do toho času považovali len za roztomilú detskú hviezdičku, ktorej sláva sa pomaly, ale isto chýli ku koncu. V tej dobe mala tínedžerka za sebou už tri hudobné albumy a štyri televízne filmy. Krátko pred nakrúcaním snímky, kam si ju vybral sám Juraj Jakubisko, sa dokonca presťahovala so svojou staršou sestrou do Prahy, pretože pre jej rozvíjajúcu sa hudobnú kariéru začínala byť Bratislava primalá. A to sa ukázalo ako správny krok. No nič z toho, čo mala neobvykle skúsená stredoškoláčka v roku 1989 za sebou, z nej predsa len ešte nerobilo dospelú ženu pripravenú na milostné scény.

Odvážna slečna

Takmer ružový príbeh je muzikál, kde sa prelína realita s rozprávkou. Je o malej Darinke, ktorú stvárňuje práve rovnomenná speváčka. Pri pôrode jej umrela jej mamička a keďže otec v Bratislave nemal čas sa o ňu starať, detstvo preto strávila v Prahe u babičky. Dievčatko každý večer spáva so svojou obľúbenou rozprávkou o Šípkovej Ruženke, s ktorou ju spája podobný osud. Trpí totiž vzácnou chorobou zrážanlivosti krvi a stačí pichnutie, a nemusí sa to s ňou skončiť dobre. Jej život je pomerne pokojný, až kým do jej osudu nezasiahne neúspešný a smiešny strýko Leopold v podaní Jiřího Korna, ktorý vo svojej neteri objaví obrovský hudobný talent. Začína sa boj o jej hudobnú kariéru.

 

Zatiaľ čo sa Darinka spolu so strýkom snažia, aby sa presadila, otec a stará mama jej bránia, pretože majú o ňu strach. V tejto snímke, kde mala mladá hviezda okrem Juraja Jakubiska možnosť spolupracovať aj s ďalšími významnými menami, ako Deana Horváthová či Ladislav Štaidl, prišlo aj na milostné scény. Zábery s mladým mužom sa odohrávajú v prírode pri vode za bieleho dňa. A hoci si do pol pása vyzlečená Dara svoj hrudník zakrýva, v niektorých momentoch predsa len v tom čase plastickou chirurgiou ešte nevylepšené prsia neplnoletého dievčaťa vidieť.

 

 

Hanbí sa?

Tento film patrí medzi málo známe, no podľa jeho fanúšikov ide o skutočný klenot československej a Jakubiskovej tvorby. A hoci sa snímka nedostala do povedomia verejnosti, rozhodne sa to nedá povedať o pesničkách, ktoré v ňom speváčka spievala. Hity z muzikálu vyšli na albume, po ktorom nasledoval obrovský úspech. Skladby ako Až raz budem učiteľkou či Anjelik môj sa stali hitmi, ktoré si pospevoval každý. Zdá sa však, že Dara s odstupom času zo svojej filmovej role, ktorá jej priniesla kariérny zlom, už tak nadšená nie je. Na túto tému sa nikdy nevyjadrovala, a keď sme jej manažérku Evu Skallovú oslovili so žiadosťou, či by si dnes už dospelá matka malej Loly, mohla pre náš časopis zaspomínať na nakrúcanie pred dvadsiatimi rokmi, odbila nás.

„Na to ja vám nedokážem odpovedať.To je fakt na Darču, ale ona je teraz, bohužiaľ, tak pracovne vyťažená, že táto téma nie je úplne na programe dňa,“ dozvedeli sme sa, že speváčka má už na daný týždeň dohodnutých niekoľko rozhovorov o aktuálnych témach, ktoré rieši vo svojom živote. A práve preto nám jej manažérka podľa vlastných slov nedokázala zaručiť, či naše otázky známa plavovláska stihne zodpovedať. Napokon nás odporučila na mail, s tým, že spraví, čo bude môcť. Muzikál, ktorý jej kedysi priniesol ďalší krok pri stúpaní po rebríčku slávy, je však dnes už pre Daru zrejme zabudnutý, lebo odpovede sme sa až do uzávierky čísla nedočkali.

Autor: MÁRIA ŠIDLOVÁ
Foto: Showpix, Jirkazz

- - Inzercia - -