Dnes je utorok, 25.január 2022, meniny má: Gejza
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Halloweenske Outfity

november 04, 2010 - 15:37
Posledný októbrový deň a noc sa oslavuje hlavne v Amerike, ale postupne sa začal rozširovať v Európe, dokonca aj u nás. Cez deň chodia deti od domu k domu, pýtajúc si sladkosti, a večer sa tí starší oblečú do rôznych kostýmov a vyrazia na najbláznivejšie párty v roku. Je pravda, že u nás deti nechodia pýtať sladkosti, ale halloweenske večierky sa začali rozširovať aj tu. Už teraz môžete v mnohých baroch a kluboch vidieť plagáty oznamujúce večierky v posledný októbrový víkend. Na väčšine z nich sú okrem dátumu a času napísané aj tri slová: Halloweensky Dress Code. A keďže na párty sa patrí dodržať dress code, tak sme pre vás pripravili zopár inšpirácií.
Foto: 

Halloween je v skutku jeden z najzaujímavejších dní v roku a jeho oslavy sú veľmi extravagantné. Aj keď sa na svete oslavuje rozdielne, kostýmy sú súčasťou asi každého Halloweenu. Samozrejme,  aj v tomto prípade zasahuje móda. Už dávno nie je pravidlom, že musíte vyzerať strašidelne a ísť v kostýme zombieho alebo ducha. Môžete byť aj za sexi vampírku, ktorú pohrýzol Edward. Taktiež môžete ísť za pop speváčku, hippiesáčku, gangsterku, pirátku, policajtku, námorníčku. Halloween je jediná noc, keď môžete na seba dať kostým Playboy zajačika alebo Catwoman a pritom nevyzerať lacno, ale sexi. Okrem šialených kostýmov môžete zvoliť aj elegantnejšiu verziu, buď v štýle Audrey  Hepburn, alebo v štýle 20. rokov à la Coco Chanel.

Ak sa rozhodnete pre kostým slávnej osobnosti, môžete ísť za Madonnu. Stačí, ak vytiahnete korzet, bielu baletkovskú tutu sukňu a pridáte pár perlových náhrdelníkov. Audrina Patridge to zvládla na výbornú.

Tento rok sú zvieracie vzory veľmi trendy, a tak sa môžete inšpirovať najväčšou fanúšičkou Halloweenu, Heidi Klum, ktorá sa prezliekla minulý rok za mačaciu ženu. Ak už nemáte čas zháňať kostým, tak sa jednoducho oblečte do čierneho, vyberte zo skrine kúsok so zvieracou potlačou a urobte si mačacie očné linky. Ak sa nebojíte, tak si môžete ceruzkou na oči dorobiť aj fúziky, prípadne kúpiť čelenku s uškami, tak ako to urobila prvá dáma Michelle Obama alebo módna návrhárka Charlotte Ronson.
Pokiaľ máte ešte čas zohnať si kostým, tak sa inšpirujte Kim Kardashian, ktorá zvolila nevinný a zároveň pohľady priťahujúci kostým Snehulienky. Modelka Renata Maciel si na halloweensky večierok, ktorý každoročne organizuje Heidi Klum, obliekla kostým Wonder Woman a herečka Blake Lively sa rozhodla, že sa stane na jednu noc námorníckou dôstojníčkou.

Ak ste konzervatívnejší typ a preferujete skôr eleganciu a klasiku, tak sa inšpirujte krásnou modelkou Alessandrou Ambrosio, ktorá sa obliekla do večerných šiat a zaobstarala si k nim škrabošku. Alebo sa môžete vydať cestou dvadsiatych rokov a byť za kabaretnú tanečnicu. Tak ako Paris Hilton, Ashley Greene alebo Lauren Conrad.

Jedno je však isté, túto noc by ste nemali odignorovať, ale užiť si ju, pretože len počas nej môžete byť za niekoho iného. Tak, teraz šup do skrine (prípadne do skrine vašej mamy alebo starej mamy)!


Autor: JASMÍNA KOVÁČOVÁ
Foto: S.A., Isifa

- - Inzercia - -