Dnes je pondelok, 24.január 2022, meniny má: Timotej
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Jožo Ráž: Elán robí hudbu, ostatní blbosti

november 05, 2010 - 12:48
Pri príležitosti vydania nového albumu neopomenul Jožo Ráž ani ostatných kolegov z hudobníckej brandže. Zatiaľ čo však práve vychádzajúce CD Elánu vychválil do nebies, zvyšok hudobnej produkcie natvrdo skritizoval.
Foto: 

Na elánistický album s názvom Anjelská daň čakali fanúšikovia rockovej legendy celých sedem rokov. Členovia kapely si preto na jeho obsahu nechali podľa vlastných slov záležať a dlhú dobu bude na novom počine cítiť. Svoju novinku predstavili na tlačovej konferencii v Prahe, kde ho ich frontman doslova vynášal do výšin. „Na rozdiel od súčasných blbostí je to platňa, ktorá má hlavu aj pätu. Z môjho pohľadu je doslova omračujúca,“ neskromne vyhlásil Ráž, pričom vôbec nešetril svojich kolegov z hudobnej brandže.

Úplne iné
Skladby na novom CD by však nemali byť výrazne odlišné len od tvorby ostatných interpretov, ale dokonca aj od toho, čo hral Elán v minulosti. „Titulná skladba je napríklad tvrdšia a rockovejšia, ako je u Elánu zvykom, v inej sú použité elektronické slučky a jedna moja pesnička sa vymyká úplne všetkému,“ informoval novinárov Ráž, ktorý poodhalil aj záhadu názvu albumu. „Anjelská daň je určité percento destilátu, ktoré sa odparí pri výrobe whisky, keď dozrieva v sudoch. S muzikou to nemá nič spoločné, ide len o to, že radi pijeme whisky,“ prekvapil spevák o ich hudobnom dieťati, ktoré nedávno pokrstil futbalový tréner Vladimír Weis.

Autor: VERONIKA VANDRAŠEKOVÁ
Foto: FB,

- - Inzercia - -